Yeni Yazılar
Ana Sayfa » Amerika » ABD Vize Görüşmesinde Yapılan En Yaygın 10 Hata

ABD Vize Görüşmesinde Yapılan En Yaygın 10 Hata

Vize görüşmesi, vize sürecinin en önemli parçasıdır. Başarılı bir görüşme, vizeyi hızlı bir şekilde almanıza etki edeceği gibi vizeyi uzun süreli almanıza da yardımcı olacaktır. Sizde sorunsuz bir görüşme yapmak istiyorsanız insanların vize görüşmesi sırasında yaptıkları bu hatalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. İşte ABD Vize Görüşmesinde Yapılan En Yaygın 10 Hata…

1. Vize Görüşmesine İyi Hazırlanmamak

Görüşme için hazırlık yapmak, işinizi epey kolaylaştıracaktır. Görüşmeye gitmeden önce, sıklıkla sorulan sorulara bakılması ve bunlara en uygun cevapların hazırlanması faydalı olacaktır.

2. Tam ve Gerçek Bilgi Sağlama

Tam ve doğru bilgileri vermeniz çok önemlidir. Herhangi bir eksik / yanlış bilgi gereksiz gecikmeye neden olabilir. Ayrıca, vermiş olduğunuz yanlış bilgi, gelecekteki ABD vizesi başvurunuzu bile olumsuz olarak etkileyebilir veya hakkınızda yasal işlemler başlatılabilir.

3. Belgelerin Eksik Olması

Gerekli tüm belgeler eksiksiz bir şekilde ve orijinalleriyle birlikte görüşmeye gidilmelidir.  Bu yüzden, görüşme öncesinde tüm önkoşulları okuyun ve tüm belgeleri buna göre hazırlayın. Dokümanlarınızı eksiksiz olarak düzenlemeniz, konsolosluk görevlisi üzerinde olumlu bir izlenim bırakabilir.

4. Vize Ücretini Yatırdığınızı Gösteren Dekont Yanınızda Olsun!

Vize ücretini gerek online gerek telefonda gerekse banka aracılığıyla yapabilirsiniz. Eğer ödemeyi telefonda veya online olarak yaparsanız yanınıza bunu gösteren bir belge almanızı tavsiye ederiz.

5. Gereksiz Bir Sürü Bilgi Vermek

İstenmeyen herhangi bir bilgiyi gönüllü olarak vermeyin. Birçok durumda, aşırı özgüvene sahip olan insanlar, sorulara gerekli olandan daha ayrıntılı cevaplar vermek isteyebilirler. Bu durum, lehinize sonuçlanmayacak ek ilgili sorulara neden olabilir.

6. Tutarsız Bilgi

Dokümantasyonda sağladığınız bilgilerle, görüşme sırasında söylediklerinizin birbirleriyle tutarlı olması gerekir. Aksi takdirde vize görüşmeniz pek de olumlu sonuçlanmayacaktır.

7. Konsolosluk Görevlisi İle Tartışmak

Konsolosluk görevlisiyle hiç bir tartışma içerisine girmeyin. Bazı bilgiler istiyorsanız nazik bir şekilde sorun.

8. Yetersiz İletişim

Yetersiz iletişim, görüşmenizi olumsuz yönde etkileyen birincil nedendir. İngilizceniz iyi değilse,  görüşmenizi mutlaka Türkçe olarak yapmalısınız.

9. Çok Fazla Konuşmak

Görüşme sırasında cevaplarınızı kısa ve özenle verin. Sadece bir cevap istediğinde konuşun.

10. Gergin Olmayın

Belki uzun zamandır bu görüşmeyi beklediğinizden biraz gergin olabilirsiniz. Fakat bu durum size inanın hiç de fayda getirmeyecektir. Bu yüzden elinizden geldiğince rahat ve pozitif olun.

Amerika ‘da Road Trip Maceramız

Miami, Sırf Reklam

Amerika’da Dil Okulu ve Detaylar

Check Also

Komşunun En Büyük Adası Girit’teyim…

Yunanistan’ın en büyük , Akdeniz’in ise 5. En büyük adası olan Girit tarih boyunca büyük …

Dünyanın Yedi Harikası’nı Biliyor Musunuz?

Antik Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır. Bu kavram, …

Edirne’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Güzide illerimizden biri olan Edirne’nin gezilmesi gereken yerlerini sizler için yazdık. İşte Edirne’de görülmesi gereken …

2 Yorumlar

  1. Bende bu hafta başvuruda bulunuyorum. Hadi hayırlısı :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir