Ana Sayfa » Enler Listesi » Avrupa’da Bir Günde Gezebileceğiniz 7 Ülke

Avrupa’da Bir Günde Gezebileceğiniz 7 Ülke

Bir yeri keşfetmek için birkaç gününüz daha yok mu?  O zaman merak etmeyin çünkü bir günlük bir ziyaretle Avrupa’da gezebileceğiniz size 7 ülke önereceğiz.

1)Vatikan

Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan’ın yüzölçümü 0,44 km2 ‘dir. Toplam nüfusu 950 civarındadır. Bu haliyle Kaliforniya’daki Disneyland’dan bile daha küçüktür.

2)Monaco

Monako Prensliği’nin yüzölçümü 2.02  km2’dir.36.000 üzerinde nüfusu ile, dünyanın en yoğun nüfuslu ülkesidir. Küçük ülke casinolar ve formula yarışları ile bilinir. Monako’da  gelir vergisi de bulunmamaktadır. Dünyada kişi başına düşen milyarderler bakımından dünyanın bir numarası olmakla beraber, işsizlik oranı % 0’dır. Dünyanın en pahalı ülkelerinden.

Monaka Otelleri İçin Tıklayınız

3)San Marino

Tamamen İtalya tarafından çevrili bir başka minik ulus. San Marino 23.6 mil kare (61.2 kilometrekare) bir alana sahiptir ve dünyanın en eski cumhuriyetidir.

San Marino Otelleri İçin Tıklayınız

4)Lüksemburg

Belçika, Almanya ve Fransa arasında kalmış, Lüksemburg yaklaşık 998 mil kare (2586 kilometrekare) bir alana sahiptir. Bu haliyle Amerika’nın Rhode Island eyaletinden 200 mil kare daha küçüktür. Lüksemburgca, Fransızca ve Almanca ülkenin resmi dildir. Bu yüzden çoğu insan bu 3 dili de konuşmaktadır.

Lüksemburg Otelleri İçin Tıklayınız

5)Malta

Malta yaklaşık 122 mil kare yüzölçümü (316 kilometrekare) olan Akdeniz’de bir ada ülkesidir. Bu haliyle Atlanta’dan daha küçüktür. Ülke 3 büyük takımadasından oluşur: Malta, Gozo ve Comino.Ülkenin kuzeyinde Sicilya, batısında Tunus ve güneyinde Libya bulunmaktadır. Malta’nın iki resmi dili, Maltaca ve İngilizcedir. Ülke 1964 yılında İngiltere’den bağımsızlığını kazanmıştır.

Malta Otelleri İçin Tıklayınız

6)Andorra

Andorra, Fransa ve İspanya arasında dağlık bir ülkedir. Yüzölçümü 180,7 kilometrekare (468 kilometre kare) ve başkenti Andorra la Vella’dır. İspanyolca,Portekizce ve Fransızcanın yanı sıra Katalanca da konuşulmaktadır. Andorra çoğunlukla Pyrenees’deki  kayak yerleri ve gümrüksüz alışverişleriyle bilinir. Ülkede havaalanı ve tren istasyonu yoktur. O yüzden sadece araba ile ulaşım sağlanmaktadır.

Andorra Otelleri İçin Tıklayınız.

7)Lihtenştayn

Liechtenstein ülkesi İsviçre ve Avusturya arasında sıkışmıştır. Yüzölçümünün 61,78 mil kare (160 kilometre kare) ‘dir. Bir tren istasyonu bulunmamaktadır, ancak Avusturya ve İsviçre’deki tren istasyonlarının hemen yanından kalkan otobüsler ile ulaşım imkanı sağlanmaktadır. Lihtenştayn, Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkeden biridir. Para birimi İsviçre Frangı’dır.

Lihtenştayn Otelleri İçin Tıklayınız

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir