Ana Sayfa » Çanakkale » Çanakkale’nin Meşhur Balıkçısı: Sardalye

Çanakkale’nin Meşhur Balıkçısı: Sardalye

Foursquare’de yaklaşık 40.000 kişi tarafından puanlanan ve 9.1 puanıyla Çanakkale’de zirveyi elinde bulunduran Sardalye’yi ziyaret etmeden Çanakkale’den dönersek olmazdı. Gerek balığın lezzeti gerekse oranın sahibi olan Ülviye hanımla yapmış olduğumuz hoş sohbet bizi gerçekten ihya etti. Umarım siz de bizim gibi Sardalye’den memnun kalırsınız.

Buyrun detaylar…

Sardalye’ye, araba ile gitmesi kolay (tam olarak şehrin merkezinde) ve yanıbaşında bir otoparkın olması da büyük bir avantaj. Otoparkın fiyatı da saatlik 6 TL. Extra her 1 saat 1 TL. Bunun dışında Sardalye’nin sağında solunda çeşitli kafeteryalar da bulunmakta. Balığımızı yedikten sonra eğer canınız isterse etraftaki kafeteryalarda kahvenizi içebilirsiniz.

Biz öğlen erken saatlerde gittiğimiz için rahat rahat yemeklerimizi yiyebildik fakat öğleden sonra ve akşama doğru Sardalye’nin çok kalabalık olduğunu söylediler siz de ona göre planlamanızı yapabilirsiniz.

Peki bu kadar insan Sardalye ’ye ne yemeye geliyor?

En başta sardalye tabii ki. Onun dışında mezgit,dil balığı, kalamar tava, uskumru, somon gibi alternatifler de bulunmakta. İçecek olarak da turşu suyu denemenizi öneririm. Biz farklı alternatifler olsun diye dil balığı, kalamar ve tabii ki sardalye aldık.

Biz yemeğin lezzetini çok beğendik ve en önemlisi tabaklar dolu dolu geldi. Bilirsiniz çok para ödeyip aç kalkmak kadar sinir bozucu bir şey olamaz. Burada ise hem az ödeyip hem de doyuyorsunuz. Daha ne olsun:)

Peki Fiyatlar Ne Alemde?

Yukarda bahsettiğim yemekler (yarım porsiyon dil balığı, kalamar, ekmek arası sardalye, porsiyon sardalye) ve içecekler (1 kola ve 1 turşu suyu) için toplam 55 TL ödedik (2018). Yani hem lezzetli yemek yiyip hem de ucuza yedik. Mis gibi:)

Uzun lafın kısası, Sardalye özel bir yer. Mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Şehrin içinde olması, balıkların tazeleği, lezzeti ve aynı zamanda çalışanların hoş sohbeti Sardalye’nin Foursquare’de almış olduğu puanın hiç de şaşırtıcı olmadığını gösteriyor. Sardalye inşallah bu çizgisini hiç bozmadan devam eder.

AdresKemalpaşa Mahallesi, Küçük Hamam Sok. 24/B, 17000 Çanakkale Merkez/Çanakkale – (0286) 213 48 48

Check Also

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir