Ana Sayfa » Enler Listesi » Dünyanın En Popüler 15 Şehri

Dünyanın En Popüler 15 Şehri

İnsan dünya haritasına bakınca nereye gideceğine karar veremiyor. Kafası karışıyor. Gezilecek ne kadar çok yer var demeden edemiyor. Yalnız bazı şehirler diğer şehirlere göre biraz daha popüler. Bu yüzden bu şehirler dünyanın en çok ziyaret edilen şehirler sıralamasında hep ilk sıralarda yer alıyorlar.  Şimdi gelin Dünyanın En Popüler 15 Şehri’ne yakından bakalım:)

Dünyanın En Popüler 15 Şehri

Bangkok

Tayland’ın en büyük şehri ve başkentidir. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan şehir, Uzak Doğu’nun en önemli turistik şehirlerinden birisidir. En çok ziyaret edilen yerleri Wat Arun, Wat Phra Kaew, Wat Pho  ve kraliyet sarayı Grand Palace ‘tır.

Bangkok Otelleri İçin Tıklayınız

Londra

Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Her yıl yaklaşık 17 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir.En önemli turistik yerleri, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London Eye’dır.

Londra Otelleri İçin Tıklayınız

Paris

Moda ve lüksün dünya başkenti olan Paris, Işık Şehir diye anılmaktadır. Notre Dame Katedrali,Louvre Müzesi, Eglise de la Madeleine, Eyfel Kulesi, Şanzeli şehrin en popüler yerleri arasındadır. Sadece Louvre yılda yaklaşık 10 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Paris Otelleri İçin Tıklayınız

Singapur

Dünyanın ticaret, finans ve ulaşım merkezi olarak kabul edilen Singapur her yıl 22 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Singapur Otelleri için Tıklayınız

Newyork

ABD’nin ve dünyanın en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir.  Newyork, sürekli çalışan metrosu ve yoğun trafiğiyle Hiç Uyumayan Şehir adını almıştır.Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Central Park,Times Meydanı, Guggenheim Müzesi, Little Italy ve China Town en çok ziyaret edilen yerler arasındadır.

Newyork Otelleri için Tıklayınız

Antalya

Antalya Türkiye’de İstanbul’la beraber turizmin lokomotifi konumundadır. Her yıl yaklaşık 12 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Antalya Otelleri İçin Tıklayınız

Dubai

Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikten en büyüğüdür. Verilere göre, Dubai en pahalı kentler sıralamasnda Ortadoğu’da birinci, dünya sıralamasında ise ilk 20’de yer almaktadır. Ayrıca, dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa bu şehirdedir.

Dubai Otelleri için Tıklayınız

Kuala Lumpur

Malezya’nın başşehri ve en kalabalık kentidir. G.doğu Asya’nın en hızlı gelişen metropollerindendir. 2015 yılında 11 milyon turisti ağırlamıştır.

Kuala Lumpur Otelleri için Tıklayınız

Hong Kong

Hong Kong; Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan oluşmaktadır. Şehir, Uzak Doğu’nın en büyük serbest pazarı, en yoğun ticaret, endüstri ve turizm merkezidir.

Hong Kong Otelleri için Tıklayınız

Barselona

İspanya’nın 2. büyük kenti olan Barselona; Londra, Paris, Istanbul ve Roma’dan sonra Avrupa’nın en çok turist alan 5. şehridir.

Barselona Otelleri için Tıklayınız

Tokyo

Japonya’nın başkenti olan Tokyo dünyanın en büyük şehridir. Aynı zamanda son yapılan araştırmalara göre hayatın en pahalı olduğu kenttir.

Tokyo Otelleri için Tıklayınız

Roma

İtalya’nın en kalabalık şehridir. Her yıl milyonca turist tarafından ziyaret edilmektedir.Kolezyum, Vittorio Emanuele II Abidesi, Aziz Melek Kalesi, Aziz Petrus Bazilikası, Aşk Çeşmesi şehrin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Roma Otelleri için Tıklayınız

İstanbul

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, ayrıca dünyanın en çok turist alan kentleri arasındadır. Kız Kulesi,  İstiklal Caddesi,Sultahahmet,Ortaköy Camii, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Ayasofya şehrin en popüler yerleri arasındadır.

İstanbul Otelleri için Tıklayınız

Makao

Dünyanın en zengin bölgelerinden birisidir. Ayrıca, şehir kumarhaneleriyle ünlüdür. Her yıl yaklaşık 15 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Makao Otelleri için Tıklayınız

Seul

Güney Kore’nin  başkenti  2002 yılında da FIFA Dünya Kupası’nı ağırlamıştır. Dünya’nın ekonomik merkezleri arasında ilk onun içerisinde yer alır ve Samsung, LG , Hyundai ve Kia gibi büyük markaların genel merkezleri burada bulunmaktadır.

Seul Otelleri için Tıklayınız

Dünyanın En Popüler 15 Şehri yazısını okuduğunuz için çok teşekkürler.

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir