Ana Sayfa » Genel » Eşraf Osmanlı ve Türk Mutfağı / Florya

Eşraf Osmanlı ve Türk Mutfağı / Florya

İş yerimize de baya yakın olan namını da epeydir duyduğumuz ama bir türlü gidemediğimiz Eşraf Lokantası’na gidebilmek nihayet nasip olmuştu. Yemeklerini baya merak ettiğimiz Eşraf’ın yolunu bir öğle aramızda tutuverdik.

İçeriye girer girmez mekanın mimarisi ilk olarak hepimizi etkilemişti.  Sonra yerimize oturur oturmaz menüyü incelemeye başladık.Menünün hamur işleri, ızgara çeşitleri, bakliyat yemekleri,et ve tavuk yemekleri gibi geniş bir yelpazesi bulunmaktaydı. Yalnız asıl ilgi çekense şerbetler ve tatlılardan oluşmaktaydı. Yemekten önce bize kızılcık şerbeti getirdiler.Tadı gayet güzeldi. Onun dışında herhangi bir ikram getirmediler. Ana yemek olarak da ben döner tercih ettim. Ayrıca kurufasulyeyi,sarmayı ve kuzu tandırı da tatma şansım oldu. Bütün hepsi de çok lezzetliydi.

Yemek sonrası ise kadayıf tercih ettik. Yalnız yanlış  hatırlamıyorsam kadayıfı süt ve baldan yapmışlardı. Ben kadayıfa tam puan verdim. Yemekler de çok iyiydi fakat kadayıf benden 10 üzerinden 10 aldı. Bununla beraber arkadaşlarımla ortak fikrimizde yemeklerin gayet iyi olduğuydu.

Sanırım Vedat Milör’de çok beğenmiş burayı. Kısaca Eşraf Osmanlı ve Türk Mutfağı hakikaten yemek konusunda çok başarılı.

Fiyatlara gelince bu kalitedeki bir yer için gayet uygun.

İskender : 25 TL

Pilav Üstü Et Döner : 23 TL

Çorba: 8 TL

Eşraf Osmanlı ve Türk Mutfağı Adres:

Şenlikköy Mah. Harmanlar Cad. Akasya Sok. No: 2 Florya (Shell Tunç Petrol Karşısı), İstanbul, İstanbul 34153

(0212) 424 0707

Check Also

Bebekle Queen’s Park Le Jardin Resort’e Gidilir Mi?

Bu sene yaz tatilimiz için biz ilk defa Kiriş’e ve oranın 5 yıldızlı otellerinden biri …

Bebeklere Pasaport Nasıl Çıkarılır?

Artık seyahatlere 3 kişi çıkmanın vakti geldi. Onur bebek de aramıza katıldı ve ona da …

Seul, Uzak Doğu’nun Amerikası

Seul, tarihsel kökeni, farklı mutfak kültürü, muhteşem kütüphaneleri ile kesinlikle görülmesi gereken Uzak Doğu’nun önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir