Ana Sayfa » Genel » Yeşilyurt’un 25 Yıllık Balıkçısı, Fener Lokantası

Yeşilyurt’un 25 Yıllık Balıkçısı, Fener Lokantası

Muhteşem manzarası, otantik atmosferi ile Yeşilyurt’un en özel mekanlarından bir tanesi, Fener Lokantası. Peki ya detaylar ? Şimdi gelin bütün bunlara beraber bakalım.

Fener Lokantası Nerede?

Lokantayı bulmak çok kolay. Tam olarak Renaisance Polat Hotel ile Yeşilköy Çınar Hotel‘in arasında. Bu iki yeri de bilmiyorsanız mekan Acıbadem International ‘ın hemen 50 – 100 metre uzaklığında. Zaten oraya geldiğiniz zaman bir deniz feneri görürseniz lokantayı buldunuz demektir:)

Menü ve Lezzet

Efendim balık namına ne isterseniz var. Bana söyledikleri kadarıyla balıkları günlük olarak Çanakkale’den geliyormuş. Kağıtta levrek, tuzda balık, güveçte buğulama, irmik tatlısı, kerhane tatlısı gibi çok özel yemekleri ve tatlıları bulunmakta. Biz deniz levrek ile çeşitli mezeler aldık. Hepsini de çok beğendik.

Atmosfer ve Hizmet

Fener Lokantası deniz fenerinin içinde olduğu için gerçekten farklı bir yer.  İçeriye girer girmez mekanın büyüsüne kapılacağınızdan eminim. Bu yüzden özel günler için çok rahatlıkla burayı seçebilirsiniz. Ayrıca, deniz manzarasına da sahip.

Hizmete gelince garsonlar etrafınızda dört dönüyor. 2 dakika bekletmiyorlar. Hepsi de zaten yıllardır orada çalışıyorlar gibi.

Fiyatlar

Balıklar taze , mekan otantik olunca fiyatlar otomatik olarak artıyor. Şahsen ben bu tip yerlerin çok da ucuz olmasını beklemiyorum ama bana fiyatlar biraz fazla geldi.  Alkol alırsanız zaten hesabı tahmin edemiyorum bile. Bizim aldığımız menüden aşağıda bir kaç örnek paylaşayım sizinle. Ona göre planınızı önceden yaparsınız.

1 Kuver 7, 5 TL

1 Yolma Salata 15 TL

1,5 Kalamar Tava 52,5 TL

1 İrmik Dondurma 20 TL

1 Karides Tava 35 TL

2 Kg Deniz Levrek 320 TL

Bahşiş fiyatın %10’u

Sonuç olarak Fener Lokantası…

Evet güzel yer , balıklar taze ve lezzetli. Fakat bana göre fiyatlar fahiş. Biraz daha hesaplı olursa herşey bence dört dörtlük lokanta olur. Şu aşamada özel günlür dışında pek tercih edeceğimi düşünmüyorum.

Fener Lokantası’nın tam adresi aşağıdadır. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Yeşilköy Mahallesi, Fener Yolu Cd. 18 A/1, 34149 Yeşilyurt/Bakırköy/Istanbul

90 212 662 70 70

Halis Dürüm – Kaliteli Kebap, Makul Fiyat

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir