Ana Sayfa » Faydalı Bilgiler » International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At Çiftliği. Gitmişken kahvaltı da yaptık. Bakalım nasıl bir yermiş. Buyrun detaylar… Burayı nasıl keşfettiniz derseniz Foursquare diyebilirim. Daha önce bir kaç arkadaşımdan Beylikdüzü civarında at çiftliği olduğunu duymuştum. Fakat hiç gitme fırsatım olmamıştı.

Araba ile gitmesi kolay ve mekanın ücretsiz bir otoparkının olması da büyük bir avantaj. Biz Halkalı’dan bir yarım saat içinde oraya ulaştık diyebilirim. Giderken google map’i kullandık.

Gelelim çiftliğe ve kahvaltıya:)

Biz serpme kahvaltı aldık. Kişi başı 45 TL. Kahvaltı fena değil fakat 45 TL eder mi derseniz bence etmez. Bu anlamda fiyatları pahalı. Servis vs hızlı. İsterseniz kahvaltı dışında ana yemekler de var. Izgara çeşitleri felan. Onların fiyatı da 40 -50 TL civarında geziyor. (2018 Yılı)

Mekanın iki bölümü bulunmakta:

Bahçe tarafı ve atların önündeki alan(girişte solda). Biz atların önündeki alandaki oturduk ve kahvaltımızı yaparken atları izledik. Bahçe tarafında ise mini bir park var. O taraf da keyifli . İsterseniz orada da oturabilirsiniz. Artık canınız nasıl isterse. Yalnız, özellikle pazar günleri International K9 Horse Club At Çiftliği çok kalabalık oluyormuş. Ona göre erken gidip yer kapabilirsiniz.

Çiftlikle ilgili biraz bilgi vermek gerekirse,

Atlar dışında, köpekler, tavuklar ve keçiler var. Doğayla iç içe. Köpeklerin olduğu bölümde sanırım 100 tane köpek vardır. Biz köpeklere bakmak için o bölüme geçtiğimizde hepsi birden havlamaya başladı. Her ne kadar kafeste olsalar da korkmadım desem yalan olur. 🙂

Bu arada biz oradayken engelli çocukları geziye getirmişlerdi. Sanırım bu anlamda çiftlik bir rehabilite merkezi olma özelliğine de sahip bu kardeşlerimiz için.

Ata Binme Kurslarının Fiyatları,

Çiftlikte ata binme kursları da veriliyor. Tek bir ders 130 TL. 30 ders alırsanız 3000 TL. Anladığın kadarıyla bir 10 ders sonunda hafif hızda ata binilecek seviye geliniyormuş.

Bir haftasonu aktivitesi için bence güzel bir yer. Özellikle çocuklu ailelerin keyif alacağını düşünüyorum. Adresini ve telefonunu da aşağıda yazıyorum, size kolaylık olsun.

International K9 Horse Club At Çiftliği Adres:

Karaagaç Mh., Hazerfen Havaalanı Yolu Üzeri, 34500 Hadımköy Büyükçekmece/Büyükçekmece/İstanbul

International K9 Horse Club At Çiftliği Telefon:

 (0212) 857 81 91

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir