Ana Sayfa » Enler Listesi » İslami Balayı İçin En Popüler 5 Destinasyon
Panchoran Retreat

İslami Balayı İçin En Popüler 5 Destinasyon

Rüya gibi bir tatil yapmak istiyor, balayınızı ölümsüzleştirmek istiyorsanız iyi bir yere gitmeniz şart. Uzun uzun araştırmalar yapıyor, hala balayına nereye gideceğinize karar veremiyorsanız eğer, bu yazımız çok yardımcı olacaktır. Gezmem Lazım olarak şimdiden süper bir balayı geçirmenizi diliyoruz…

İslami Balayı İçin En Popüler 5 Destinasyon

Maldivler

Dünyadaki en ünlü balayı destinasyonlarından birini, Maldivleri nasıl görmezden gelebiliriz. Hint Okyanusu’nda binlerce Adalı bir Müslüman ülke olan Maldivler, doğal güzelliği ve beyaz kumlu plajları ile doludur.  Maldiv halkının % 97’si Müslümandır. Maldivler’de resortlar adalar üzerine kurulmuştur ve her resort genelde adanın adıyla anılmaktadır. Resortlardan en ünlüleri: One and Only Reethi Rah Resort, Huvafen Fushi Resort, Naladhu Resort, W Retreat Resort, Banyan Tree Resort, The Beach House at Manafaru Resort,Ayada Resort ve Sheraton Resort’tur. Resortlarda iki ayrı oda kategorisi bulunmaktadır: Beach Bungalow (Sahil Villa) ve Water Bungalow(Suüstü Villa). Water Bungalowlar, denizin üstüne çakılan kazıklar üzerine inşa edilmiştir. Birçok resortta “no news-no shoes” uygulaması vardır. (haber okumak yok, ayakkabı yok !)

Maldivler’de Nerede Kalınır?

Zanzibar

Zanzibar halkının hemen hemen hepsi müslümandır. Tanzanya’nın Hint Okyanusunda yarı özerk bir parçası olan Zanzibar – birçok küçük adadan ve iki büyük adadan oluşur: Unguja (ana ada) ve Pemba. Ana cazibe merkezleri Sultan Sarayı, Harikalar Sarayı, Eski Zanzibar Kalesi, Kızılkamya Camii ve Hamamni Fars Baths’leridir.

Zanzibar’da Nerede Kalınır?

Malezya

Malezya, İslami balayı konusunda bir çok seçeneğe sahiptir. Rahatlatıcı bir şeyler istiyorsanız, Langkawi’nin beyaz kumlu plajlarını ve gür ormanları ziyaret edebilir, şehir içinde bir şey istiyorsanız, Kuala Lumpur’a gidebilirsiniz. Eğer rezervasyonlarınızı önceden yaparsınız 5 yıldızlı otellerin fiyatları günlük 70-80 dolara kadar düşmektedir. Balayı çiftleri, Müslüman çoğunlukta olan ülkede özellikle helal yemek konusundaki ihtiyaçlarını çok rahat bir şekilde gidereceklerdir.

Malezya’da Nerede Kalınır?

Endonezya

Endonezya, doğal güzellikleri, müthiş plajları ,50 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir. Birçok 5 yıldızlı otele sahip olam ülke, helal yemekler bakımından da İslami balayı arayan çiftlere büyük kolaylıklar sunmaktadır. Özellikle, Bali ve Lombok adası Endonezya’nın popular tatil yerleri arasındadır.

Endonezya’da Nerede Kalınır?

Mauritius

Mauritius, Hint okyanusunda bir adadır ve dünyanın en lüks turizm merkezlerinden biridir. İslamiyet ülke içerisinde en yaygın üçüncü din konumunda olup, islami inancına göre yaşamlarını sürdürenlerin oranı %17,3 düzeyindedir Ülke ana adadan ve birkaç dış adadan oluşur. Mauritius Adası’nın alanı 1.864 km2’dir ve 150 km’den fazla beyaz kumsalla çevrilidir. En sıcak aylar Ocak ve Şubat aylarıdır. Bu yüzden kış düğünleri için mükemmel balayı tatili noktasıdır! Güzel kumsalları, Black River Gorges Ulusal Parkı, Le Morne Brabant, Les 7 Cascades ve Botanik Bahçesi gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

Mauritius’ta Nerede Kalınır?

 

Paris Balayı Yapılacak En İyi 15 Otel

Türkiye’nin en iyi 10 balayı oteli

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir