Yeni Yazılar
Ana Sayfa » Genel » Oh la la beatrice’in gazabı – J’adore Chocolatier

Oh la la beatrice’in gazabı – J’adore Chocolatier

Nihayet herkesin çikolatalarını öve öve bitiremediği J’adore Chocolatier & Café’deydik. Daha önceden de birkaç kez gitmek istemiş ama önündeki sırayı görüp vazgeçmiştim. Bu kezse ilk defa sıraya takılmadan J’adore Chocolatier & Café’nin kapısından içeri girebildim.

Meşhur oh la la beatrice…

Gitmeden daha fotoğraflarını görür görmez aramızda bir aşk doğmuştu zaten. Peki tadı da acaba göründüğü gibi miydi? Gerçekten abartmıyorum eksiği yok fazlası var. Tadı, meyvelerin tazeliği ve içindeki kek enfesti. Biz ayrıca profiterollü pastayı da denedik. O da bir o kadar güzeldi.

Oh la la beatrice’in gazabı…

Beatrice’i o kadar beğendim ki birden elim ayağıma dolandı ve içtiğim çayı üzerine döküverdim. Garson arkadaş hemen geldi ve tabağımı alıverdi. Ben de yenisini getireceğini düşünürken içindeki çayları süzüp bana tekrar getirdi. Çayı dökmek benim hatam buna söyleyecek bir şey yok zaten. Yalnız ben bu tür durumlarda müşteriye tekrar yenisinin getirilmesi taraftarıyım. Yapsalar süper jest olurdu. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum? (eşimin cevabı; adamın sana ihtiyacı yok ki bir daha gelsen ne olur gelmesen ne olur 🙂 ) Mekana gelince küçücük bir yer. Tam anlamıyla tatlını ye ve kalk konseptinde. Bunun dışında oturup sohbet etmek mümkün değil. Peki burası için saatlerce sıra beklenir mi ? Bence beklenmez. Yalnız mutlaka bir kere gidilmeli. Fiyatlar ise gayet normal. Oh la la Beatrice 12.50 TL . Profiterrollü pasta 9.50 TL . Çaylarsa 2.5 TL Genel olarak J’adore Chocolatier & Café güzel bir yer. İstanbul’da mutlaka bir kere gidilmesi gereken yerlerden.

J’adore Chocolatier & Café Adres: İstiklal Cad. Emin Nevruz Sokak No: 22, 34394 İstanbul (0212) 249 0333

 

Check Also

ABD Vize Görüşmesinde Yapılan En Yaygın 10 Hata

Vize görüşmesi, vize sürecinin en önemli parçasıdır. Başarılı bir görüşme, vizeyi hızlı bir şekilde almanıza …

Sinop’ta Gezilecek En iyi 30 Yer

Türkiye’nin en mutlu insanlarına sahip, hiç trafik lambasının olmadığı ve Karadeniz’in tek doğal limanına sahip …

Komşunun En Büyük Adası Girit’teyim…

Yunanistan’ın en büyük , Akdeniz’in ise 5. En büyük adası olan Girit tarih boyunca büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir