Ana Sayfa » Yeme İçme Mekanları » Kanatçı Haydar-Tavuk Kanat Profesörü

Kanatçı Haydar-Tavuk Kanat Profesörü

Kanatçı Haydar

İstanbul’un en farklı yerlerinden bir tanesi. Tavuk profesörü. Tavuk kanat yemek için yüzlerce insan her gün buraya geliyor. Ben de bu merakla Kanatçı Haydar’ı denemek istedim. Şimdi biraz detaylara bakalım:)

Servis ve Lezzet

İçeri girer girmez kapıda hemen bizi karşılayıverdiler. Yerimizi gösterdiler  ve hemen menüyü getirdiler. Malum çok fazla seçenek olmadığından biz de hemen tavuk kanat söyledik. Çok kısa bir süre içerisinde de yemeklerimiz geldi. Gerçekten insan aç olunca yemeği beklemek kadar kötü bir şey olmuyor. Fakat burada hiç  böyle olmadı. Kısaca biz servislerinden memnun kaldık.

Peki kanat nasıldı?

Efendim valla baya iyiydi. Ben 2 porsiyon yedim:) Acılı olan tavuk kanat baya lezzetliydi. Zaten bu tavuk kanat çerez gibi bir şey oluyor. Cacık ve salata ile de birleşince insanın yedikçe yiyesi geliyor.

Mekan ve Menü

Kanatçı Haydar’ın menüsünde diğer ızgara çeşitleri de var fakat orada kanat yenir bence. Diğer ızgaraları her yerde yersiniz.

Mekan tamamen kendine özgü . Duvarlarda değişik değişik bir sürü duvar yazısı var. Bu sözler özellikle alkolü nasıl içmesini bilmeyenlere dair. Biz alkol almadığımızdan bizi pek bağlamıyor ama bu şekilde uyarmaları insanları güzel olmuş. Bir arkadaşım bana burada 2 kadeh rakıdan fazla rakı servis edilmediğini söylemişti. Bununla beraber mekanın aile kısmı, alkollü olan kısmı ve sigara içilen kısmı da bulunmakta. Dolayısıyla Kanatçı Haydar herkesi düşünmüş.

Fiyat

Bir kanat menü 18 TL. Ayran 3 TL

Sonuç olarak Kanatçı Haydar güzel bir mekan. Yemekleri gayet lezzetli. Yalnız biraz yeri sapa. Onun dışında ben bir sorunla karşılaşmaşmadım.

Adres

Kocasinan Merkez Mahallesi Ahlat Sokak No: 18/A Bahçelievler İstanbul, TÜRKİYE Telefon : +90 212 451 0454

 

 

Check Also

Gaziantep’te Nerede Yemek Yenir?

Güzide illerimizden biri olan Gaziantep belki de Türkiye’nin en lezzetli yemeklerinin yapıldığı şehrimiz. Peki Gaziantep …

Şazeli Florya Et Restoranı

İşyerime çok yakın olduğu için genellikle misafirlerimi götürmek için ben Şazeli Florya’yı tercih ediyorum. Buyrun sizinle …

Efendioğlu Kebap – Kahramanmaraş

Efendioğlu Kebap’ta etin tarihi yeniden yazılıyor…. Hani etin tarihi yeniden yazılıyor derler ya inanın öyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir