Ana Sayfa » Bursa » Kebapçı İskender’e Uğramadan Bursa’dan Ayrılmayın!

Kebapçı İskender’e Uğramadan Bursa’dan Ayrılmayın!

Bursa deyince insanın aklına iki şey geliyor: Kestane şekeri ve Bursa’nın meşhur iskenderi. Biz de defalarca Bursa’ya gelmemize rağmen bir türlü Bursa’nın meşhur Kebapçı İskender’inde iskender yemek nasip olmamıştı. Fırsat bu fırsat deyip arkadaşlarımızla beraber Bursa’nın meşhur tarihi iskenderini kendi yerinde yemek için yola koyulduk.

Nasıl Gidilir?

Kebabçı iskender’e gitmek için maalesef arabanızın olması gerekiyor. Mekan, Mudanya yolu üzerinde. Belki toplu taşıma da Kebapçı İskender’e gidiyordur ama inanın ben bilmiyorum. Arabalı olanlar için büyük bir otoparkı da mevcut restoranın.

Gelelim atmosfere bakalım nasılmış…

İlk olarak sizlere restoranın atmosferinden bahsetmek istiyorum. Oldukça eski olan restoranı anladığım kadarıyla ilk haline benzer şekilde tutmak istiyorlar. Bu anlamda gerek içerisi gerekse mekanın dışardan görüntüsü tamamen otantik bir restoran havasında. Belki bir çoğunuz esnaf restoranlarından hatırlar, bardakların içerisinde pembe kağıtlar konulurdu. Burda da öyle. Açıkçası restoranın bu hali benim hoşuma gitti. Her yerde LCD televizyonlar görmek yerine otantik restoran içerisinde bulunmayı tercih ederim.

Kalabalık mı diye soracak olursanız gittiğimizde çok kalabalık değildi fakat sürekli olarak birileri gelip gidiyordu.Biz bayramın üçüncü günü gitmiştik belki o yüzden kalabalık değildir.

Yalnız, genel anlamda buranın kalabalık olduğunu söylediler o yüzden birazcık yiyip içip hemen kalkma şeklinde bir atmosfere sahip olduğunu söyleyebilirim Kebapçı İskender’in.

İskender’den bahsetmek gerekirse…

Gerçekten lezzetli bir iskender. Fakat insan büyük bir beklenti içerisinde buraya geliyor. Büyük bir beklentiyi karşılıyor mu derseniz bence hayır ama yinede iskender açısından çok güzel olduğunu söyleyebilirim ve porsiyonlar yeterince büyük. Bu arada, biz iskenderin yanında şıra diye bir içecek aldık. Tamamen kuru üzümden yapıldığını ve içerisinde şeker olmadığını söylediler. Biz de denedik ve gerçekten denediğimize değdi. Eğer siz de Kebabçı İskender’e giderseniz mutlaka bu şıra denen içeceği denemenizi tavsiye ederim.

Kebapçı İskender ‘in fiyatlarına gelince…

Biz dört porsiyon iskender artı şıra içeceği ile beraber toplamda 180 TL (2018 yılı) ödedik. Fiyatlar bence biraz pahalı. Her ne kadar porsiyonlar dolu dolu gelsede iskenderin yanında hiçbir ikramın olmayışı da fiyatın fazla olduğunu düşündürüyor.

Sonuç olarak Bursa Güzelyalı’dan İstanbul’a arabalı vapur ile gidiyorsanız, Kebapçı İskender ’e uğrayabilirsiniz. Fakat yukarıda da yazdığım gibi İskender’in lezzetli olduğunu söyleyebilirim yalnız büyük bir beklenti içerisine girmemek gerekiyor.

Adres:

Çağrışan Mahallesi, Mudanya Cd. 152.2C, 16960 Mudanya/Bursa – (0224) 244 92 174

Check Also

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir