Ana Sayfa » Bursa » Doğayla İç İçe Kahvaltı Mekanı: Masklavi, Bursa

Doğayla İç İçe Kahvaltı Mekanı: Masklavi, Bursa

Bursa’daki arkadaşlarımızın önerisi üzerinde deneyeceğimz yerin ismi: Masklavi. İsmini ilk duyduğumda böyle Çekirge’de havalı bir yer zannetmiştim fakat çok yanılmışım. Masklavi, Bursa’nın Kestel ilçesinde, Uludağ manzaralı yeşil mi yeşil bir tepede. Bu yüzden Masklavi’ye giderken virajlı yolları geçmeniz gerekiyor. Tabi o kadar yol gitmişken, yerinizi önceden rezervasyon yaptırarak garanti etmekte fayda var.

Masklavi Nasıl Bir Mekan?

Burayı görünce insan gerçekten Bursa’nın yeşil Bursa olduğunu düşünüyor. Masklavi’nin bulunduğu yer tam anlamıyla doğa ile iç içe. Biz de gider gitmez o kadar çok etkilendik ki manzaradan gider gitmez ilk işimiz fotoğraf çekmek oldu.

Masklavi’nin en önemli noktalarından bir tanesi de bizim için büyük bir bahçesinin olmasıydı. Bir yaşındaki oğlumuz çimlerin üzerine gayet keyifli vakit geçirdi:)

Peki kahvaltı nasıldı?

Bence kahvaltıdan çok etkileyici olan mekandı. Kahvaltı fena değildi aslında. Gitmeden önce bir çok kişinin kahvaltının doğallığından bahsettiğini okumuştum. Ürünlerin hepsi doğal mı değil mi bilemem ama özellikle salatalık, yumurta, domatesler ve reçeller bize organik geldi.

Çeşitlilik anlamında kahvaltının yeterince zengin olduğunu söyleyebilirim. Sucuk,yumurta,mıhlama gibi sıcak servisleri de oluyor kahvaltıda. Yalnız her yerde olduğu gibi burada da serpme kahvaltının porsiyonları çok fazla oluyor o yüzden 3 kişiyseniz iki kişilik serpme kahvaltı almanızı tavsiye ederim. Parasından ziyade ben bu durumlarda yemeklerin israf olmasına üzülüyorum.

Masklavi’de Kahvaltı Fiyatları ve Servis Nasıldı?

Bunun dışında garson arkadaşların hızlı bir şekilde servisimizi yaptıklarını söylebilirim. Masamızı oturduktan bir 10 dakika sonra kahvaltımız hazırdı.

Fiyattan bahsetmek gerekirse de kişi başı serpme serpme kahvaltı fiyatı 40 TL ve Masklavi’nin kendine ait ücretsiz bir otoparkı da bulunmakta.(2018 yılı).

Kahvaltı dışında menüde ızgara çeşitleri de bulunmakta: Izgara köfte, kuzu pirzola, kuzu şiş, yaprak beyti, ızgara sucuk ve beşamel soslu dana antrikot gibi yemekleri de bulunmakta… Özellikle insanların yaprak beytiyi çok övdüklerini duymuştum.

Sonuç olarak;

Güzel manzarası ve doğayla iç içe olmak için Masklavi denenebilir. Ailece gidilebilecek bir mekan. Beğeneceğinizi düşünüyorum.

AdresAlaçam Köyü, 16450 Kestel/Bursa – 0538 513 86 89

Check Also

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

2 Yorumlar

  1. Burayı sayenizde keşfetmiş oldum ve benim gibi doğayı seven biri olarak biçilmez kaftan.Çok teşekür ederim.Bu bilgileri aklımda tutucam ve ilk fırsatta gidicem sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir