Ana Sayfa » Genel » Tekirdağ’ın Ünlü Köftecisi: Özcanlar Köfte

Tekirdağ’ın Ünlü Köftecisi: Özcanlar Köfte

Tekirdağ’a kadar gitmişken Özcanlar Köfte ‘ye uğramadan ayrılırsak olmazdı. Ne de olsa Tekirdağ demek bir anlamda köfte demek. Biz de fırsat bu fırsat deyip Tekirdağ’da köftemizi yedik. Şimdi sıra detayları anlatmada. Bakalım siz de bizim kadar Tekirdağ köftesini beğenecek misiniz?

Özcanlar Köfte Nerede?

İlk önce sizlere Özcanlar Köfte’nin yerinden bahsetmek istiyorum. Yeri hemen sahilin yanında büyük bir restoran. Biz eşimle Öğretmenevi’nde kaldığımız için Özcanlar Köfte’ye çok çabuk ulaştık çünkü Öğretmenevi ile arası sadece 1 dakika. Yeri gelmişken şunu da söyleyim Öğretmenevi’nde kalmak isterseniz trafikten dolayı odanıza çok ses geliyor buna dikkat edin.

Adres: Ertuğrul Mahallesi, Atatürk Blv., 59100 Merkez/Tekirdağ- (0282) 263 40 88

Peki menüde ne var?

Tahmin edebileceğiniz gibi menünün hemen hemen tamamı köfte ile alakalı fakat diğer ızgara çeşitleri de bulunmakta. Ben kelle çorbasını da çok sevdiğim için köfte öncesi kelle çorbası da içtim.

Yediğimiz köftelere gelince eşim Özcanlar Special’i, ben karışık köfteyi tercih ettim. Köftelerin yanında ayrıca ayran ve yoğurt aldık. Önden ikram olarak herhangi bir şey getirilmedi. Açıkçası ikram olarak bir şey getirilmemesine ben şaşırdım. İnsan minik bir şey de olsa yemek öncesi bir ikram bekliyor.

Bu arada yemek sonrası isterseniz Tekirdağ Köftesi’ni pişirilmemiş halde satın alabilirsiniz. Son olarak Özcanlar Köfte’nin çok da güzel tatlıları varmış fakat biz tatlıyı Şar Pastanesi’nde yemek istediğimiz için tatlıyı orada almadık. İsterseniz yörenin meşhur tatlısı olan peynir helvasını veya hayrabolu tatlısını Özcanlar’da deneyebilir veya Şar Pastanesi’ne gidebilirsiniz.

Bu arada;

Köfte ile ilgili olarak şunu da söylemek istiyorum. Özcanlar Köfte kendi besi çiftliklerini kurmuşlar ve kendi etlerini kendileri üretiyorlar. Kesimleri de veteriner kontrolü ile, İslami usullere uygun olarak yapıyorlarmış. Üretimlerini de ISO, HACCP ve Helal belgeleri de uygun olarak gerçekleştiriyorlarmış.

Servisten memnun kaldınız mı?

Servistan memnun kaldık o kadar kalabalık olmasına rağmen yemeğimizi çok hızlı bir şekilde getirdiler. Ayrıca, 11 aylık oğlumuza da minik bir hediye verdiler. Garson arkadaşların sık sık yanımıza gelerek bir şeye ihtiyacımız olup olmadığını sormaları da güzel bir jest oldu bizim için.

Özcanlar Köfte’nin atmosferi nasıl? Kimler takılıyor?

Vallahi bizim gördüğümüz kadarıyla her kesimden insan var. Yoldan geçen yerli turistlerin birçoğunun Özcanlar Köfte’ye uğradığını söyleyebilirim. Bu yüzden sürekli olarak gelen giden birileri oluyor.

Fiyatlar pahalı mı?

Fiyatlar bence öyle bir yer için uygun. Gerçekten köfteyi yerken güven içerisinde ve rahatlıkla yiyorsunuz. O yüzden fiyatları bence normal. Diğer köftecilere göre biraz daha pahalı olmasının sebebi de kalite ile alakalı.

Bizim ne yediğimize gelince:

Özcanlar special köfte, karışık köfte tabağı, paça çorbası, yoğurt ve içecekler için toplam 83 TL ödedik ( 2018 yılı)

Sonuç olarak;

Tekirdağ’a kadar gelmişken mutlaka Özcanlar Köfte’ye uğranmalı. Biz genel olarak memnun kaldık sizin de memnun kalacağınıza inanıyoruz. Şimdiden afiyet olsun.

Tekirdağ’da gezilecek yerleri merak ediyorsanız bu yazımızı kaçırmayın.

Check Also

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir