Ana Sayfa » Genel » Kelle Paça İçin Doğru Adres: Sarıhan Başakşehir

Kelle Paça İçin Doğru Adres: Sarıhan Başakşehir

Yeni yemek yerlerimizden bir tanesi de Sarıhan Başakşehir. Burayı nasıl keşfettiniz derseniz Foursquare diyebilirim. (Foursquare puanı 9.0) Evimize yakın bir yerlerde kelle paça içmek için bir yer arıyorum da ve sonunda Sarıhan Başakşehir’i buldum. Yolunuz düşerse özellikle kelle paça içmek ve kebap yemek için buraya gelmenizi tavsiye ederim. Detaylar burda;

Atmosfer Nasıl ?

Dışarısı bambaşka içerisi bambaşka aslında. Çok büyük bir yer. Dekor başarılı ama içerisi biraz kasvetli. Uzun süre oturulmaz, yemeği ye kaç şeklinde biraz. İçerde oyun salonu var. Çocuklu aileler için uygun. Önemli detay tuvaletler de gayet temiz.

Menüde Ne Var?

Menü  kebap ve pide mutfağı. Belli başlı kebapların ve pidelerin hepsi var. Artı çorba çeşitleri. Biz kelle paça, kasap köfte ve acısız kebap yedik ve gayet memnun kaldık. Özellikle kelle paça çok iyiydi. Diğer masalara da baktım genel anlamda insanlar kelle paça içiyorlardı. Yediğimiz ana yemekler de çok lezzetliydi. Yalnız şunu belirtmeden geçemeyeceğim yemek öncesi getirilen ikram zayıf. Bize sadece domates ve marul tabağı getirdiler. Yemek öncesi mezeler ikram değil. Bu kalitedeki yerlerin ikram yönünden biraz cömert olması gerekir.

Son olarak kahvaltı servisleri de bulunmakta. Serpme kahvaltı 29 TL.

Servis Hızlı Mı?

Aslında bu tip yerlere kalabalıkken gitmek lazım. O zaman insan biraz daha iyi değerlendirebiliyor servisin kalitesini. Bizim gittiğimiz de sakindi. Garsonlar ilgi ve alakalıydı. Hiç bekletmediler yemek için veya ikinci bir kere garsonları çağırmak zorunda kalmadık bir şey istemek için.

Yorumlarda Ramazan’da da baya tercih edildiğini okumuştum buranın.

Fiyat Peki?

Fiyatları o tip bir mekana göre normal. Pide fiyatları 28 tl ye kadar çıkıyor. Kebap ve köfte fiyatları ise 23 tl ile 45 tl arasında değişiyor. Biz kasap köfte, bir acısız kebap, bir kelle paça ve içecekler için toplam 103 TL ödedik.(2018 yılı)

Fakat çok çok uzaklardan buraya yemek için gelinir mi ondan emin değilim. Uzun lafın kısası Başakşehir Sarıhan’ı biz beğendik. Siz de denemek isterseniz adresi aşağıda yer almakta.

Sarıhan Başakşehir Adres:

Başakşehir Mahallesi, Atatürk Blv. No:98, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul

Telefon:

(0212) 575 00 00

Web Sitesi:

sarihanbasaksehir.com

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir