Ana Sayfa » Genel » Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne gidelim dedik. İyiki de gitmişiz. Hem yemekten hem de bize hizmet eden arkadaşlardan çok memnun kaldık. Peki neden mi bu kadar çok beğendik? Buyrun sebebleri…

Habam Sınıf Müzesinden 10 dakika yürüdükten sonra Tebessüm Kahvesi’ne vardık. Kafe rengarenk dizayn edilmiş.

Burayı diğer kafelerden farklı kılan şeyse çalışanların bir kısmının Down Sendromlu olması. Üsküdar Belediyesi inanılmaz bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirerek, down sendromlu kardeşlerimize bu cafede çalışma imkanı sunmuş ve onları topluma kazandırmış. Hepsi o kadar tatlı hepsi o kadar özel ki size duygularımı anlatamam. Bizim siparişimizi onlar aldılar, yemeklerimizi onlar getirdiler.

Kafenin sadece tek özelliği bu kardeşlerimiz değil. Ayrıca, yemekler güzel ve fiyatlar da uygun. Eşim hamburger, ben köfte, annemse ton balıklı salata aldı. Hepimiz yemeğin lezzetini beğendik ve en önemlisi tabaklar dolu dolu geldi. Bilirsiniz çok para ödeyip aç kalkmak kadar sinir bozucu bir şey olamaz. Burada ise hem az ödeyip hem de doyuyorsunuz. Daha ne olsun:)

Yukarda bahsettiğim yemekler, içecekler (3 limonata, 3 türk kahvesi , 3 çay) ve 2 çeşit tatlı için toplam 100 TL ödedik. (2018 Yılı)

Yalnız yemeği yerken tek bir şey sıkıntı oldu. Kedi geldi yanımıza. Ben çok rahatsız olmuyorum ama eşim ve annem ürküyorlar kediden. Yemek boyunca hiç ayrılmadı yanımızdan:)

Bitirmeden şunu da söylemem lazım. Kafenin büyük bir otaparkı var. Biz maalesef arabayı Hababam Sınıf Müzesi’nin oradaki otoparkta bırakıp buraya yürümüştük. Fakat hiç gerek yokmuş çünkü epey büyük bir otoparkı var kafenin.

Uzun lafın kısası, Tebessüm Kahvesi özel bir yer. Mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Bizim yaptığımız gibi bir öğleden sonranızı Hababam Sınıfı Müzesi ve sonrasında Tebessüm Kahvesi’ne ayırabilirsiniz.

Tebessüm Kahvesi Adres: 

Barbaros Mahallesi, Veysi Paşa Sk. No:35, 34662 Üsküdar/İstanbul

Tebessüm Kahvesi Web Sitesi:

http://www.tebessumkahvesi.com.tr/

Tebessüm Kahvesi Telefon:

+90 (552) 536 81 27

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir