Ana Sayfa » Bursa » Bu Tost Başka Bir Tost: Tostçu Süleyman, Bursa

Bu Tost Başka Bir Tost: Tostçu Süleyman, Bursa

Tostçu Süleyman, yeni keşfim:) Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde keşfettiğim bir tostçu. Normalde tostlar bildiğiniz gibi karışık tost, kaşarlı tost, sucuklu tost gibidir fakat Tostçu Süleyman’ın tostu yumurtalı ve kendine özgü baharatlı ve salçalı.

Hayatımda ilk defa yumurtalı tost deneyeceğim için ben de neyle karşılaşacağımı açıkçası bilmiyordum. Bu yüzden Tostçu Süleyman’ın tavsiyesi üzerine yumurtalı tostu yemeye karar verdim. Bakalım nasıl bir şeymiş.

İşte Detaylar…

Öncelikli olarak tost çok kısa bir sürede hazır oldu. En fazla 5 dakika bekledim diyebilirim. Tostu elime aldığımda ise oldukça şaşırdığımı söyleyebilirim. Neden mi diye soracak olursanız çünkü tost kocamandı ve içerisinde değişik baharatlar vardı ve salçalıydı. Açıkçası böyle bir tost hayal etmemiştim. O yüzden lezzetini çok merak ediyordum. Ne yalan söyleyeyim hiç abartmadan yazıyorum tostun lezzetine bayıldım. Gerçekten Tostçu Süleyman Mustafakemalpaşa’da boşu boşuna nam salmamış.

Tostçu Süleyman ‘da Fiyatlar Nasıl?

Peki fiyatlar nasıl diye soracak olursanız inanılmaz derecede ucuz. İnsan İstanbul’da yaşadıktan sonra bu tür fiyatlara akıl mantık erdiremiyor gerçekten. Kendim için koskocaman yumurtalı bir tost, eşim içim karışık tost oğlum için minik boy bir tost ve iki kola için toplamda 16 TL ödedik (2018 yılı). İnsan bu fiyatları gördükten sonra bu kadar lezzetli yemekleri yedikten sonra ”Allah razı olsun” demeden edemiyor.

Bu arada Tostçu Süleyman’ı bulması da çok kolay. Hemen Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin arka sokağında. Ayrıca belediyenin büyük bir otoparkı da var. Arabanızı oraya park edebilirsiniz isterseniz.

Kısacası arkadaşlar Tostçu Süleyman güzel bir yer. Eğer farklı tostları denemeyi seviyorsanız Tostçu Süleyman bu anlamda sizi fazlasıyla memnun edecektir. Aşağıda adresini ve telefonunu da yazıyorum sizler için. Bulmanız daha kolay olacaktır.

Tostçu Süleyman Emre Fast Food Bursa, Mustafakemalpaşa, Bursa. Tel : 0(536) 467 87 95.
Adres : Hamzabey Mahallesi Pazaryeri Sokak No: 1 Yeni Belediye Binası Arkası Mustafakemalpaşa / Bursa.

Yakın bir zamanda Bursa’da Masklavi’ye ve Kebapçı İskender’e de uğrama şansım oldu. Oralarla ilgili görüşlerime de okumanızı tavsiye ederim.

Şimdiden Afiyet Olsun:)

Check Also

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir