Ana Sayfa » Enler Listesi » Unutulmaz Bir Balayı İçin 8 Egzotik Ada
Mauritius

Unutulmaz Bir Balayı İçin 8 Egzotik Ada

Rüya gibi bir tatil yapmak istiyor, balayınızı ölümsüzleştirmek istiyorsanız iyi bir yere gitmeniz şart. Uzun uzun araştırmalar yapıyor, hala balayına nereye gideceğinize karar veremiyorsanız eğer, bu yazımız çok yardımcı olacaktır. Gezmem Lazım olarak şimdiden süper bir balayı geçirmenizi diliyoruz…

Unutulmaz Bir Balayı İçin 8 Egzotik Ada

Fiji

Güney Pasifik Okyanusu’ndaki bir ada ülkesi olan Fiji, sadece aileler için değil, balayı çiftleri için de en egzotik yerlerden biri olarak kabul ediliyor! Çoğunlukla kristal berraklığında mavi denizi ve beyaz kumlu plajları ile tanınan bu yer, balayı için mükemmel bir yerdir. Mercan kayalıkları açısından oldukça zengin olan Fiji, tüplü dalış eşinizle beraber yapacağınız etkinliklerin başında gelmektedir. En gözde turistik mekanlar Sigatoka’daki Kula Eko Parkı, Suva’daki Fiji Müzesi ve Sabeto Kaplıcaları ve Çamur Havuzu’dur.

Fiji’de Nerede Kalınır?

Bora Bora

Bora Bora, Pasifik Okyanusu’ndaki Fransız Polonezyası Topluluk Adaları’nın batı kısmındaki bir adadır. Bora bora, ucuzdan ekstra lükse değişen bungalovlarıyla ünlüdür. Bora Bora’nın ana faaliyetleri şnorkel ve tüplü dalıştır ve burada birçok köpekbalığı ve vatoz balı türlerini bulabilirsiniz. Orada dinlenmek için dünyanın en mükemmel yerini ve mükemmel bir özel kaçış Motu Tapu’yu ziyaret edebilirsiniz.

Bora Bora’da Nerede Kalınır?

Şeyseller

Mükemmel balayı için bir başka egzotik yer de Seyşeller. Burası 115 adadan oluşmaktadır. Şeyseller için vize gerekmiyor. Orada ne yapılır diye soracak olursanız eğer, bakir plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir, eşinizle beraber yürüyüşler yapabilir ve denizen muhteşem manzarası eşliğinde gün batımının keyfini yaşayabilirsiniz.Ayrıca, Seychelles ulusal parkı olan Vallee de Mai’yi ziyaret edebilirsiniz.

Şeyseller’de Nerede Kalınır?

Mauritius

Mauritius, Hint okyanusunda bir adadır ve dünyanın en lüks turizm merkezlerinden biridir. Ülke ana adadan ve birkaç dış adadan oluşur. Mauritius Adası’nın alanı 1.864 km2’dir ve 150 km’den fazla beyaz kumsalla çevrilidir. En sıcak aylar Ocak ve Şubat aylarıdır. Bu yüzden kış düğünleri için mükemmel balayı tatili noktasıdır! Güzel kumsalları, Black River Gorges Ulusal Parkı, Le Morne Brabant, Les 7 Cascades ve Botanik Bahçesi gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

Mauritius’ta Nerede Kalınır?

Maldivler

Dünyadaki en ünlü balayı destinasyonlarından birini, Maldivleri nasıl görmezden gelebiliriz. Hint Okyanusu’nda binlerce Adalı bir Müslüman ülke olan Maldivler, doğal güzelliği ve beyaz kumlu plajları ile doludur.  Maldivler’de resortlar adalar üzerine kurulmuştur ve her resort genelde adanın adıyla anılmaktadır. Resortlardan en ünlüleri: One and Only Reethi Rah Resort, Huvafen Fushi Resort, Naladhu Resort, W Retreat Resort, Banyan Tree Resort, The Beach House at Manafaru Resort,Ayada Resort ve Sheraton Resort’tur. Resortlarda iki ayrı oda kategorisi bulunmaktadır: Beach Bungalow (Sahil Villa) ve Water Bungalow(Suüstü Villa). Water Bungalowlar, denizin üstüne çakılan kazıklar üzerine inşa edilmiştir. Birçok resortta “no news-no shoes” uygulaması vardır. (haber okumak yok, ayakkabı yok !)

Maldivler’de Nerede Kalınır?

Zanzibar

Tanzanya’nın Hint Okyanusunda yarı özerk bir parçası olan Zanzibar – birçok küçük adadan ve iki büyük adadan oluşur: Unguja (ana ada) ve Pemba. Ana cazibe merkezleri Sultan Sarayı, Harikalar Sarayı, Eski Zanzibar Kalesi, Kızılkamya Camii ve Hamamni Fars Baths’leridir.

Zanzibar’da Nerede Kalınır?

Havai

Havai, ABD’nin eyaletlerinden biridir. Kuzey Büyük Okyanus’ta, anakaradan 3.700 kilometre uzaklıkta, bir adalar grubudur. Ana cazibe merkezleri Hawai’i Volkanlar Milli Parkı,Lolani Sarayı, U.S.S. Arizona Anıtı ve Manoa Şelaleleri’dir. Bunların haricinde ada, muhtesem plajları ve yağmur ormanları ile meşhurdur.

Havai’de Nerede Kalınır?

Virgin Adaları

Virgin Adaları, Karayip Denizinde bulunan, bir bölümü ABD, bir bölümü de Birleşik Krallık’a ait adalar topluğudur.. Adalar, beyaz kum plajları nedeniyle popüler bir turistik yerdir. Kışın en düşük sıcaklığı 21 ° C olması nedeniyle, kış balayı için harika bir tercih olabilir.

Virgin Adaları’nda Nerede Kalınır?

Phuket’te Balayı Yapılacak En İyi 10 Otel

Paris Balayı Yapılacak En İyi 15 Otel

 

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir