Ana Sayfa » Faydalı Bilgiler » Vatandaşlık ve Oturum İzni Alabileceğiniz 10 Ülke

Vatandaşlık ve Oturum İzni Alabileceğiniz 10 Ülke

Vatandaşlık ve oturum izni almanın kuralları ülkeden ülkeye değişiyor. Bu kurallar doğrultusunda oturum veya vatandaşlığı almadan önce çeşitli ön koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Şimdi gelin ülkelerin ne tür şartlar koyduklarını beraber inceleyelim.

 

İspanya

İspanyol hükümeti diğer Avrupa ülkelerinin aksine biraz daha ucuz yolla oturma izni veriyordu. Önceleri oturum izni almak için 160.000 Euro değerinde bir gayrimenkul yeterliydi. Gelen yoğun eleştiriler üzerine hükümet bu rakamı artırdı. Buna göre İspanya’dan 500.000 Euro değerinde gayri menkül satın alanlar oturma iznine sahip olacaklar.

İspanya
İspanya
İspanya Otelleri İçin Tıklayınız

Portekiz

Portekiz, AB ülkeleri arasında oturum izni tercih edilen en popüler ülkeler arasında yer almakta. Buna göre Portekiz’de oturum izni alabilmemiz 3 şeyden birini yapmanız gerekiyor. En az 500 bin euro değerinde gayrimenkul satın almanız, 10 kişinin istihdamının sağlanacağı bir iş kurmanız veya Portekiz bankalarına 1 milyon Euro aktarmanız halinde oturum iznini alıyorsunuz.

Portekiz
Portekiz
Portekiz Otelleri İçin Tıklayınız

Makedonya

Makendonya’da Portekiz örneğine benzer bir uygulama uyguluyor. 40 bin euro değerinde gayrimenkul satın almanız halinde 3 ay oturum izni, 10 kişinin istihdamının sağlanacağı bir iş kurmanız veya 400 Euro değerinde bir gayrimenkul almanız halinde ise size vatandaşlık veriyor.

Makedonya
Makedonya
Makedonya Otelleri İçin Tıklayınız

Yunanistan

250.000 (+ 50.000 vergi) Euroluk bir gayrimenkul almanız halinde  size ve ailenize oturum izni veriyor. Oturum izni başvuruları yaklaşık 40 gün içinde tamamlanıyor. 5 yıllık sürenin bitmesi halinde süre tekrar yenileniyor.Vatandaşlık ise 7 yıl sonra veriliyor.

Yunanistan
Yunanistan Otelleri İçin Tıklayınız

Dominik

Dominik vatandaşlığı almanız için 100.000 dolar değerinde bir yatırım yapmanız gerekiyor. Eğer ailenizi de buraya getirecekseniz bu rakamın 200.000 bin dolar olması gerekiyor. Ayrıca başvuru üctreti olan 4 kişi için 155.000 dolar gibi bir rakamı da gözden çıkarmanız laızm.

Dominik
Dominik Otelleri İçin Tıklayınız

Malta

Malta vatandaşlığı almanız için 650.000 Euro devlet fonlarına para aktarmanız gerekiyor. Ayrıca, hayatınızın geri kalanını idare ettirecek kadar paranızın veya işinizin olduğunu ispat etmeniz gerekiyor.

Malta
Malta Otelleri İçin Tıklayınız

Grenada

Grenada vatandaşlığı almanız için 350.000 değerinde bir gayrimenkul almanız ve bu gayrimenkulu 4 yıl boyunca satmamanız gerekiyor.

Grenada
Grenada
Grenada Otelleri İçin Tıklayınız

Antigua and Barbuda

Barbuda’da vatandaşlık almanız için 400.000 dolar değerinde bir gayrimenkul almanız veya devletin kalkınma fonuna 250.000 dolar aktarmanız veya 1.5 milyon değerinde bir iş yapmanız gerekiyor.

Antigua ve Barbuda
Antigua ve Barbuda
Antigua Barbuda Otelleri İçin Tıklayınız

Ukrayna

Ukrayna ‘da vatadanşlık alabilmeniz için çeşitli kriterlerinden birini sağlamanız gerekiyor. Bu kriteler şu şekildedir. Ukrayna kökenli olmanız, akrabalarınızın o ülkede olması, yaşlı veya sakat birinin bakıcısıysanız, ünlü biri veya bilim adamıysanız, ve son olarak Ukrayna’da 100 bin dolarlık yatırım yapmanız halinde vatandaşlık alabiliyorsunuz.

Ukrayna Otelleri İçin Tıklayınız

İrlanda

İrlanda’da oturum izni alabilmeniz için 500.000 Euro ‘luk gayrimenkul almanız gerekiyor.

İrlanda
İrlanda
İrlanda Otelleri İçin Tıklayınız

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir