Ana Sayfa » Amerika » Amerika’da Dil Okulu ve Detaylar

Amerika’da Dil Okulu ve Detaylar

Eminim hepiniz dil okulu konusunda gece gündüz araştırma yapıyor ve hangi dil okuluna gitsem diye karar veremiyorsunuzdur. Kimi okullar pahalı, kimi okullar ucuz , kimi okullar da ise Asyalı fazla.  Peki hangisini seçmelisiniz?
Tıpkı sizin aklınıza takıldığı gibi benim de bu konular aklıma takılmış ve ben de bu şekilde araştırmalar yapmıştım.Ben araştırmalarım sonucunda Atlanta’ya gitmeye karar verdim. Tahmin edebileceğiniz üzere Atlanta ’da da yüzlerce dil kursu var. Peki ben dil kursunu nasıl mı geçtim? Buyrun detaylar…
Georgia Tech Dil Okulu 50.yıl Kutlaması
Georgia Tech Dil Okulu 50.yıl Kutlaması
Şimdi ben sizin için ilk olarak self–study’leri olan kursları değerlendireyim.  Bu kurslarda haftada 20 saat ders alıyorsunuz . 20 saat de kendiniz self study’i yapıyorsunuz. Örneğin : Kaplan dil okulu. Eğer İngilizce durumunuz iyi bir düzeyde değilse yani benim kursa ihtiyacım yok ben sadece toefl veya ielts tekniklerini öğrenmek istiyorum diyorsanız, doğru adrestesiniz . Parası da uygun burayı tercih edebilirsiniz. Yalnız , elementary, pre-intermediate, intermediate düzeyindeyseniz bu kurslar size hiç bir şey vermez. Sadece para ve vakit kaybedersiniz.
 
İkinci tip dil okulları ise adı-sanı bilinmemiş kurslardır. Bu kurslar çok çok ucuzdurlar. Yalnız , taa Türkiye’den gelip saçma –sapan bir kursa gitmek de pek mantıklı olmasa gerektir. Bunun yanında bu tür kurslara kayıt olanlara elçilik biraz zor vize veriyormuş diye duymuştum.
 
Üçüncü tip kurslar ise benim seçtiğim kategoride olan yani oranın devlet üniversitelerinin kurslarıdır.  Bana göre hangi eyalete giderseniz gidin eyalet üniversitelerinin dil okullarını tercih edin çünkü daha disiplinli ve hocaları çok daha tecrübeli oluyor.   Ben de araştırmalarımı bu yönde yaptım ve Atlanta’nın en iyi üniversitesi  ve hatta Amerika ’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Georgia Tech’in dil okulunu tercih ettim. Evet okul biraz pahalıydı. ( 2 aylık 2200 dolar sadece okul , şu an ne kadar bilmiyorum) fakat oranın en iyi okuluydu.  Georgia Tech’in eş değeri sanırım Türkiye’de ODTÜ ‘dür.
 
Ben bu kursa 4. kurdan başladım ve 6. kura kadar devam ettim ( toplamda 7 kur var. her bir kur 2 ay sürüyor) 6. ayın sonunda da çok şükür Toefl ‘umu almıştım. Okulda biraz Asyalı fazla fakat bu Amerika’nın her yerinde böyle. O yüzden bunu kafanıza takmayın derim.  Ayrıca , Georgia Tech’in dil okulunda çeşitli etkinlikler yapılıyor( pizza partisi,bowling partisi, halloween gibi) , insanların kaynaşmaları sağlanıyor  ve ek olarak normal saatlerin dışında toefl dersleri de veriliyordu.
 
Okula başladıktan sonra ödevlerinizi yapmanızı tavsiye ederim.  Zaten ödevlerinizi yapmazsanız kur tekrarı yaparsınız  ve saolsun Georgia Tech’de ödev konusunda size nefes aldırmayacaktır. Bununla beraber, Amerika ’ya gelmeden önce öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenmeye çalışın.  Oraya vardığınızda bunun önemini hem maddi açıdan hem de manevi açıdan çok iyi anlayacaksınız.  İngilizcenin çok az geliştiğini ve ya hiç ilerlemediğini düşünebilirsiniz fakat bu konuda üzülmeyin dediğim gibi ödevlerinizi yapın gerisini kafanıza takmayın.

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir