Ana Sayfa » Enler Listesi » Dünyanın en çok turist çeken 10 ülkesi

Dünyanın en çok turist çeken 10 ülkesi

United Nations World Tourism Organizasyonu’na göre dünyanın en popüler ülkeleri sıralandı. Türkiye en çok turist alan ülkeler arasında yine yerini aldı.

Dünyanın en çok turist alan ülkeleri 2015

Rusya

Dünyanın en geniş ülkesi olan Rusya her yıl ortalama 30 milyon kişiyi ağırlıyor. Moskova ve St Petersburg en popüler destinasyonlar arasında yer almakta.

Kremlin Sarayi
Kremlin Sarayi

Meksika

Özellikle Meksika turizminin ayrılmaz parçası olan Piramitleri görmek amacıyla bir çok turist  Meksika’ya seyahat ediyor. Meksika her yıl ortalama 32 milyon turist çekiyor. Meksiko, Guadalajara, Monterrey, Toluca ,Puebla,, León ve Ciudad Juárez Meksika’nın en büyük şehirleri.

Pyramid Mexico

Birleşik Krallık

Birleşik Krallık’ı meydana getiren dört ülkeden en büyüğü olan İngiltere her yıl ortalama 34  milyon misafir ağırlıyor. Londra, Manchester, Birmimingham en çok ziyaret edilen şehirler arasında. Özellikle İngiltere iş seyahatleri bakımından Avrupa’da önemli bir yere sahip.

London Eye

Almanya

Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra, dünyanın en çok göç alan ikinci ülkesi Almanya  her yıl ortalama 35 milyon turist ağırlıyor. Münih, Berlin ve Franfurt Almanya’nın en popüler şehirleri arasında.

Berlin, Germany

Türkiye

Ülkemiz her yıl ortalama 39  milyon turist ağırlıyor. Dünyanın 6., Avrupa’nın 4. en büyük turizm destinasyonu olarak yer alan Türkiye ziyaretçilerden 29,5 milyar dolar gelir elde etmiştir.

 

İtalya

Yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmış İtalya her yıl ortalama 50 milyon turist ağırlıyor. İtalya dünya sıralamasında en çok ziyaret edilen beşinci ülke, turizmden en çok kazanan dördüncü ülkedir. Roma,Venedik, Floransa, Napoli, Pisa,Verona, Milano en çok ziyaret alan şehirler arasında bulunmakta.

kolezyum

Çin

Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri ve dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin her yıl ortalama 39 milyon misafiri ağırlıyor. Dünya nüfusunun yaklaşık altıda biri Çin Halk Cumhuriyeti’nde yaşamaktadır.

Houhai mevkii
Houhai mevkii

İspanya

Fransa’dan sonra Batı Avrupa’daki ikinci büyük ülke İspanya her yıl ortalama 68 milyon kişiyi ağırlıyor. Barcelona,Madrid başta olmak üzere Valensiya, Malaga, Sevilya Zaragoza gibi popüler destinasyonlara sahip.

Palacio Real-madrid

ABD

Dünyanın en çok göç alan ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri her yıl ortalama 77 milyon turist ağırlıyor. Newyork, Chicago, Los Angeles, Miami gibi dünyaca ünlü şehirlere sahip.

Times-Square

Fransa

İş gezileri için gelenler dâhil, ülkede yirmi dört saatten az kalanlar hariç tutulmak üzere, yıllık olarak ağırladığı yaklaşık 84 milyon turistle Fransa, dünyada en çok ziyaret edilen yer olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Eiffel Paris

 

 

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir