Ana Sayfa » Genel » Lokmahane: Konya’nın Özel Restoranı

Lokmahane: Konya’nın Özel Restoranı

Yeni bir yerle, Lokmahane restoran ile karşınızdayım. Bu seferki adresim gerçekten çok özel bir mekan. Özellikle, Selçuklu mutfağını merak edenler ve Konya mutfağı denemek isteyenler için en doğru adreslerden birisi diyebilirim. Şimdi gelelim detaylara…

İlk olarak size Lokmahane’nin atmosferinden bahsetmek istiyorum…

Lokmahane otantik bir restoran. İçerisi eski eşyalarla ve eski fotoğraflarla dolu. Açıkçası ben bu tür otantik yerleri çok seviyorum. En azından eski kültürümüzün yaşatıldığını bilmek beni çok mutlu ediyor.

Yemeklere gelince, çeşit çeşit et yemekleri bulunmakta…

Biz bu geniş yelpazeden ilk olarak tarhun çorbası, bamya çorbası, reyhan salatası ve karışık konya turşusunu denedik. Ana yemek olarak da kayısılı yahni, tirit, bulgur pilavı ve bütün et, tatlı olarak da Konya Höşmerimi’ni denedik. Ben bütün samimiyetimle söylüyorum, yemekleri çok beğendim. Herşey çok lezzetliydi.

 

Peki Lokmahane ‘de servis nasıldı?

Valla garson arkadaşlar bizi hiç bekletmediler sağ olsunlar. Yemeklerimiz çok hızlı bir şekilde servis edildi. Malumunuz, biz İstanbul’da yaşayanlar olarak beklemeye gelemiyoruz:)

Lokmahane’de fiyatlar ne doğrultuda diye soracak olursanız, çorbalar 15 tl civarında iken,ana yemekler 30 ila 40 tl arasında değişmekte. (2018 yılı)

Özenle hazırlanan yemekler olduğu için açıkcası fiyatlar bana çok pahalı gelmedi. Çünkü Lokmahane’de yiyeceğiniz yemekler gerçekten çok farklı ve her yerde bulamıyacağınız şeyler. Zaten fiyatları İstanbul’a göre kıyaslayacak olursak fiyatların makul olduğunu siz de göreceksiniz.

Kısacası…

Lokmahane, bence gerek mutfağı gerekse atmosferiyle özel bir lokanta. Ayrıca, mekanın sahibi Harun beyde çok hoş sohbet birisi. Eğer Konya’ya yolunuz düşer ve Konya yemekleri yemek isterseniz tercih edebileceğiniz en güzel seçeneklerden birisi olduğunu söyleyebilirim.

Lokmahane Restoran Adres: Aziziye Mahallesi, Mengüc Cd. No:49, 42050 Karatay/Konya

Telefon: 0532 780 02 24

Lokmahane’nin harita üzerinde nerere olduğunu görmek istiyorsanız, linke tıklayabilirsiniz.

Konya’da gezilecek yerleri merak ediyorsanız, bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Check Also

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Tebessümün En Güzeli: Tebessüm Kahvesi

Hababam Sınıfı Müzesi’ni gezdikten sonra biraz soluklanmak biraz da bir şeyler atıştırmak için Tebessüm Kahvesi ’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir