Ana Sayfa » Faydalı Bilgiler » 1 ayda 75 saat uçuş, 5 ülke ve 33.000 mil yol

1 ayda 75 saat uçuş, 5 ülke ve 33.000 mil yol

Görevim icabı bol bol uçuş yapıyordum.  Yalnız bu ay ise normalden biraz daha fazla uçmam gerekiyordu. İlk olarak Buenos Aires’e, sonra Sao Paulo’ya, sonra Paris’e, sonra Nice’e, sonra Johannesburg’a ve en son olarak bayram dolaysıyla Kahramanmaraş’a uçmam gerekiyordu.

Buenos Aires ve Sao Paulo

İlk görev yerim Buenos Aires’ti ve hayatımın en uzun uçuşu olmuştu. Neredeyse toplam 18 saat sürmüştü. Yolculuk baya uzun olduğu için gerçekten çok yorulmuştum. 2 gün içerisinde Buenos Aires’te işlerimi halletmemle beraber 2.5 saatlik uçuşun ardından hemen Sao Paulo’ya geçmiştim. Orada da bir kaç gün kaldıktan sonra yaklaşık 14 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a geri dönmüştüm.

Paris ve Nice

Sao Paulo ve Buenos Aires uçuşları beni fazlasıyla yormuştu. Fakat Nice ve Paris görevlerim birer hafta arayla olacağı için vücudumu hemen dinlendirmem gerekiyordu. Gelir gelmez bol bol uyumaya ve dinlenmeye çalıştım. 3-4 günlük istirahatin ardından Paris’e gittim. Paris’te 3 günlük görevimi tamamlayıp İstanbul’a geri döndüm. Yolculuk ise gidiş-geliş  toplam 7 saat sürmüştü.

Paris görevinin bitmesinin ardından 1 günlüğüne Nice’e gidecektim. Nice yolculuğu da gidiş-geliş toplam 7 saat civarındaydı. Nice’de olan görevimi de bitirmiş, pazar günü istanbul’a dönmüş ve pazartesi hiç dinlenmeden iş başı yapmıştım. Fakat, Nice seyahatinden sonra vücüdum sinyal vermeye başlamıştı. Ayağım hafiften şişmiş ve belim ağrıyordu.  Ayrıca ülkeler arasında olan rakım farklılıkları da nefes alıp vermeme etki ediyordu.Bütün bu şartlara rağmen, 3 gün içerisinde Johannesburg’a daha sonra da bayram için Kahramanmaraş’a gitmem lazımdı.

Nice sonrası ayağımda şişlik giderek artmıştı ve ben de şişliğin azalması için buz tedavisi uyguluyordum.  Şişliği görünür şekilde azaltmama rağmen yolculuğun beni fazlasıyla zorlayacağını biliyordum. O yüzden yanımda ağrı kesici haplar ve ödem giderici kremlerle beraber yola çıkmıştım. Johannesburg’a varmamla beraber otelde hemen dinlenmeye çekildim çünkü bir sonraki gün yoğun bir tempo beni bekliyordu.

Johannesburg ve Kahramanmaraş

Ayağım tam olarak iyileşmeden çalışmaya başladığım için ayağım tekrardan eski haline dönmüş ve davul gibi olmuştu.  Artık zor yürüyordum ve Johannesburg havaalanına kendimi zor atmıştım. İstanbul’a vardığımda bitik bir vaziyetteydim ama Kahramanmaraş’a gitmem gerekiyordu.

Kahramanmaraş’a vardığımda 3 gün yataktan çıkamadım. Ayağımın iyileşmesi ise 1 haftayı buldu.

Ben bu yoğun uçuş programının ardından sakatlandım. Havada görev yapan arkadaşlar hostlar, hostesler, pilotlar onlar ise hep bu tempoda çalışıyorlar. Dışarıdan bakıldığında işleri çok kolay gözükürken , aslında işlerinin çok zor olduğunu gerçekten çok iyi anlamadım.

Eğer bu şekilde uçuyorsanız mutlaka sağlığınıza dikkat edin.  Benim yaptığım gibi tam olarak iyileşmeden yola çıkmayın .

Bu linke de bir göz atmanız faydalı olur diye düşünüyorum.

Uçuş ve Sağlık Hakkında Bilinmesi Gereken Diğer Durumlar

Check Also

Erzurum’da Nerede Cağ Kebabı Yenir?

Erzurum’un gezilecek yerlerinin yanında yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehir, tabi herkesin olduğu …

Erzurum – Gezilecek En İyi 30 Yer

Erzurum, Türkiye’nin en özel şehirlerinden bir tanesi. Yemekleri, kutsal mekanları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tam …

International K9 Horse Club At Çiftliği’nde Ata Binme Keyfi

Bebeğimize biraz hayvan sevgisi kazanması amacıyla denediğimiz yerlerden bir tanesi International K9 Horse Club At …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir